HER GÜN YENİDEN DOĞUYORUM

Hem model hem psikolog hem de influencer. Renkli ve hareketli hayatı ile el attığı her işinden başarı yol alan Gülçe Çelebi’yi Fit and Life’ta ağırladık. Psikolojiden modelliğe seyahatten spora dolu dolu bir yaşamı mercek altına aldık. Keyifli okumalar.

Hem Psikoloji hem de Çocuk Gelişimi bölümü bitirdin. O sırada da modelliğe devam ediyordun. Hepsini bir arada nasıl yürüttün?

Yani zaman zaman fazlasıyla zorlandığım oldu ama hiçbir zaman pes etmedim.  Enerjisi yüksek bir insanım ben buna bağlıyorum aslında birazda kendimi bildim bileli birçok farklı yönüm var. Kişiliğim çok renkli tek bir işle uğraşmak bana hiçbir zaman yetmedi. Hangisi Gülçe? diye düşünüyorum arada… Modellik yaparken de benim, ofisimde uzman kişiliğim de benim. Bu hepsinin toplamı Gülçe. Seviyorum bu yönümü… Zaman zaman aşırı yorulmuş, bitkin hissetsem de yeni bir günde yeniden doğmuş olarak güne başlıyorum. İkinci olarak da bir şeyi yapmayı düşündüysem artık o benim için yapılmış gibidir. İstediğim şeye ulaşmak için savaşırım gücümün yettiği kadar. Belki buna hırs da denebilir ama tabii ki fazlası zarar. Üçüncü olarak da her zaman kendi hayatımla ilgilendim etraftaki kalabalığın zihnimi yormasına izin vermedim ve hep iyi düşündüm iyi kaldım. İyilik yapmayı tercih ettim bunun da bana çok fazla güç verdiğini düşünüyorum 

İnstagramda kendine ait butiğinin ürünlerini satıyorsun. En çok tercih edilen parçalar neler oluyor?

Genellikle elbise çok fazla tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında.. Sebebi kombin derdi olmaması biz kadınların kolayına geliyor kesinlikle.

Peki, bu kışın trendleri neler olacak?

Bu kışın trendi geçen sezonlar gibi maskülen görünümler bence yine. Vintage tarzı takım elbiseler, etekler, gömlekler baş rolde. Benim de çok yakın olduğum bir tarz o yüzden hiç yabancılık çekmiyorum uyum göstermekte. Özellikle bu trend bana babannemin dolabından giyinebilme imkanı tanıyor.70’lerde ki gömlekleri etekleri şimdiki zamana göre kombinlemek inanılmaz eğlenceli benim için.

Çok hareketli bir hayatın var. İstanbul-Kütahya arasında gidip geliyorsun. En çok hangi alana yoğunluk veriyorsun?

Şu anda ofisime yoğunluk veriyorum daha çok. Yani Kütahya’dayım çoğunlukla. Yeni mezunum bu yüzden kendimi geliştirebilmek adına da İstanbul’da psikoterapi eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca yüksek lisans için hazırlanıyorum.

Biraz da Kütahya’daki kliniğinden bahsetmek istiyorum. Danışanlarında gözlemlediğin genel sorunlar neler oluyor?

Aslında tüm danışanlarda en son konu aynı yere çıkıyor; çocukluk… O yüzden oyun terapisiyle devam ettiğim çocuk danışanları biraz daha şanslı buluyorum bu konuda. Çünkü henüz büyümeden travmaları daha da karmaşıklaşmadan çocukluk döneminde çözülüyor. Yetişkin danışanlarım da ise bu durum biraz daha zorlaşabiliyor. Genelde travmamızı hatırlamayız ama onun verdiği rahatsızlık hissinden de kurtulamayız .İnsan bir şeyi anlamlandıramadıkça daha da karamsarlığa doğru sürüklenir. Bizim işimiz de burada başlıyor aslında. Hayatını anlamlandırmak. Farkında olmadığı şeylerin farkına varmasını sağlamak ve bunları yapabilmek için de çoğunlukla en başa dönmek zorundayız hayatın başlangıcına, bebekliğe. Geçmişten gelen travmaları çözmeliyiz ki geleceğe sağlam adım atsın.

YAZININ DEVAMI DERGİMİZDE…

Trendyol, İdefix, D&R Mağazaları, Migros, Macro Center, önde gelen gazete ve dergi bayiilerde bizi bulabilirsiniz🤩

Son Sayımızın Trendyol Linki; https://www.trendyol.com/fit-and-life-dergisi/5-sayi-p-148280231?boutiqueId=61&merchantId=392807

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın