GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRİYOR

  1. Dan Siyah Kuşak sahibi, Teknik Direktör, Milli Takım Antrenörü, Türkiye Kickboks Federasyonu Eğitim Kurul Üyesi Selahattin Aydın bizlerle. Ringlere unutulmaz bir maç ile veda eden Aydın, şimdilerde kulübünde Türkiye’nin şampiyonlarını yetiştiriyor.

Okurlarımız için kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Erzurum doğumluyum, İstanbul’da Sultanbeyli’de yaşıyorum. Sultanbeyli’de Gençlik Spor Kulübü
Kurucusu ve Başkanıyım. Kulübümde 14 milli sporcu ve çok sayıda profesyonel sporcum var Kickboksun şampiyonlar ligi olarak bilinen Glory’de Ağır sıklette sporcu yetiştirmiş bir kulübüz. Muaythai Teknik Direktörü ve Kickboks Milli Takım Antrenörüyüm. Spor hayatım ilk olarak 1989’da karate ile başladı karate salonumuz kapanınca taekwondo ile tanıştım. 1997’de eskiden Thailand boksu olarak adlandırılan muaythai -kickboks karışımı olan Thailand boksu ile tanıştım ve ilk KickBoks Türkiye Şampiyonam 2021 yılında Tokat’da oldu +91 Kg’de Türkiye 2.si oldum. Yaklaşık 10 yıl aralıksız her Türkiye Şampiyonası’na katıldım ve 2010 yılında aktif sporculuğu bırakıp
sporcu yetiştirmeye hayatımı adadım.


Hangi yaş grupları ile çalışıyorsunuz?
Çocuk ve yetişkin gruplarına ders veriyorum. Her grubun dersleri ayrı bir saat diliminde oluyor. Bizim salonumuzda çocuklar ayrı, yeni başlayanlar ayrı elit sporcular ayrı gün ve saatlerde idman yapıyor. Yetenekli olanları uzun vadeli olarak bir üst gruba dahil ediyorum.

YAZININ DEVAMI DERGİMİZDE…

Trendyol, İdefix, D&R Mağazaları, Migros, Macro Center, önde gelen gazete ve dergi bayilerde bizi bulabilirsiniz.

Son Sayımızın Trendyol Linki;

https://www.trendyol.com/fit-and-life-dergisi/kasim-ozel-sayisi-p-187297057?boutiqueId=61

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın